27 Mart 2015
tr en

Haber Arama

Öğrenci alacak 5 yeni bölüm PDF Yazdır e-Posta

Mimarlık, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Çocuk Gelişimi 

izu_kayhan_erciyes

İzmir Üniversitesi'nde 5 yeni bölüm ilk öğrencilerini bekliyor

2011-2012 akademik yılına 1 yeni fakülte ve 5 yeni bölüm ile hazırlanan İzmir Üniversitesi, yine üniversite adaylarının çekim merkezi olacak.

Hayata geçirdiği her yeni bölüm ile daha fazla üniversite adayı öğrencinin tercihi haline gelen İzmir Üniversitesi, 2011-2012 akademik yılına bir yeni fakülte ve 4 yeni bölüm ile başlayacak. Böylece fakülte sayısını 5'e, toplam bölüm ve program sayısını da 20'ye çıkaran İzmir Üniversitesi, eğitim vermeye başlayacağı yeni bölümleri için seçkin bir akademik kadroyu bir araya getirdi.

 

İzmir Üniversitesi, gelecek dönem yeni açılan Mimarlık Fakültesi'nde İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı ile Mimarlık, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Sağlık Yüksekokulu'nda Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Meslek Yüksekokulu'nda Çocuk Gelişimi bölümlerine öğrenci alacak.

2011 - 2012 öğretim yılında öğrenci alacak yeni bölümler:

Mimarlık

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı (Özel yetenek sınavı ile öğrenci alacak)

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon

Çocuk Gelişimi (2 yıllık - YGS puanıyla öğrenci alacak)

2011 - 2012 öğretim yılı ek yerleştirme döneminde öğrenci alması beklenen yeni bölümler:

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi

İş dünyasının ihtiyaç duyduğu bölümler

İzmir Üniversitesi'nin eğitime verdiği önem kadar mezunlarının kariyer planlamalarına da önem verdiğini hatırlatan İzmir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kayhan Erciyeş, hayata geçirilen her bir yeni bölümün iş dünyasının ihtiyaçlarına göre seçildiğini dile getirdi. Erciyeş, "Türkiye'nin lokomotif sektörü inşaattaki atılım süreci, Mimarlık Fakültesi'ni hayata geçirmemizde etkili oldu. Çok sayıda İç Mimar ve Mimar'a ihtiyaç duyan sektörün beklentisini karşılamayı hedefliyoruz" dedi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okulöncesi eğitimin zorunlu hale getirildiğini hatırlatan Rektör Erciyeş, "Geleceğimiz çocuklarımızın daha iyi yetiştirilmesi için yardımcı eleman ihtiyacını karşılayacak olan Çocuk Gelişimi bölümü mezunlarımız eğer isterlerse öğretmenlik eğitimlerine de devam edebilecekler" açıklamasında bulundu.

Geleceği çok parlak

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümlerine ek kontenjan döneminde öğrenci almayı planladıkları bilgisini aktaran Prof. Dr. Erciyeş, insan hayatındaki yeri hiçbir zaman önem kaybetmeyen sağlık sektörünün ihtiyaç duyduğu Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü mezunlarının gerek kamu kurum ve kuruluşları, gerekse dal merkezlerinde geniş bir kariyer olanağı bulacaklarını ifade etti. Yeni bölümler ile birlikte İzmir Üniversitesi akademik kadrosunun da birbirinden seçkin isimler ile genişlediğini belirten Rektör Prof. Dr. Kayhan Erciyeş, "Eğitim kalitemizin gerektirdiği teknolojik alt yapımız ile öğrencilerimize dünya standartlarında eğitim vermeyi hedefliyoruz" dedi.
izmir-universitesi-logo
Geri Dön

Doğanata Eğitim ve Kültür Vakfı - İZMİR ÜNİVERSİTESİ © 2007 - 2015