27 Şubat 2015
tr en

Haber Arama

Fizyoterapi uygulamalarını uluslararası merkezde öğrendiler PDF Yazdır e-Posta

Fizyoterapinin uluslararası merkezi haline gelen Balçova Termal Tesisleri'ni ziyaret eden İzmir Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencileri uygulamaları yerinde öğrenme şansı buldu.

İzmir Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (FTR) Bölümü öğrencileri, Norveç başta olmak üzere, İsveç, Danimarka, Almanya ve Rusya'dan gelen hastaların termal sular eşliğinde Fizyoterapi ve Rehabilitasyon tedavisi gördüğü Balçova Termal Tesisleri'ni ziyaret etti. FTR bölümü öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. Özgür Bozan, Yrd. Doç. Dr. Serkan Bakırhan, Yrd. Doç. Dr. Hülya Tuna ve araştırma görevlisi Uzm. Fzt. Nuray Elibol ile tesisleri ziyarete giden öğrenciler Baş Fizyoterapist, Uzm. Fzt. Burcu Aplak Arın ile birlikte tesisi gezerek Isı-Işık dersi kapsamında öğrenmiş oldukları uygulamaları yerinde gördü. Öğrenciler, Fluidoterapi ve parafin gibi sıcak uygulamalar, havuz tedavisi, daldırma banyoları, girdap banyosu gibi hidroterapi uygulamalarının bir bölümünü deneme şansı da buldu.

7 Doktor, 24 Fizyoterapist, 17 Masör ve Masöz, Hemşireler, Hidroterapi Teknikerleri, Fizik Tedavi Teknikeri, Laborant, Diyetisyen, Röntgen Teknisyeninin görev yaptığı Balçova Termal Tesisleri'nde Tanı, Balneoterapi, Hidroterapi, Elektroterapi, Parafin & Çamur, Kineziterapi, Masaj ve İş Uğraşı Tedavisi hizmetleri sunuluyor.

izu_fizyoterapi_termal_ziyaret_1 izu_fizyoterapi_termal_ziyaret_2
izu_fizyoterapi_termal_ziyaret_3 izu_fizyoterapi_termal_ziyaret_4
izmir-universitesi-logo
Geri Dön

Doğanata Eğitim ve Kültür Vakfı - İZMİR ÜNİVERSİTESİ © 2007 - 2015