25 Nisan 2014
tr en
new-turizm-otel-isletmeciligi
MYO Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı

Turizm ve Otel İşletmeciliği MYO Programının hedefi yetiştireceği orta düzey yönetici özelliklerine sahip turizmcilerle, ülkemiz ekonomisi için kritik önem arz eden sektörün kalifiye eleman ihtiyacını karşılamaktır. Hazırlanan program sektöre teorik olduğu kadar uygulama tecrübeleri de edinmiş meslek elemanları kazandırmayı amaçlamaktadır. Bu programdan mezun olan kişiler sektöre temel ürün ve hizmetler konusunda bilgi sahibi olabilecek bunun yanı sıra yönetim, pazarlama, yabancı dil ve bilgi teknolojileri ile donanmış insan kaynakları sağlayacaklardır.

 

Programa başlayan öğrenciler, işletme, ekonomi, pazarlama, yöneticilik ve bilgi teknolojileri gibi konularda dersler alacak, daha sonra ise muhasebe ve çeşitli ara konularda yönetim becerileri kazanmış olacaklardır. Program amaçlarının ne ölçüde başarılı olduğunu izleyebilmek amacıyla öğrencilerin hazırlayacağı dönem çalışmaları  ve turizm işletmelerinde yapılacak staj çalışmaları gibi yararlı ve yol gösterici bilgiler sağlanacaktır. Ayrıca öğrencilerin mezuniyet sonrası mesleki çalışma ortamlarındaki uyum ve başarı düzeyleri de programın gelecekteki yapısının belirlenmesinde yardımcı olacaktır.

 

İzmir Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği programının ders müfredatları İKMEP (İnsan Kaynaklarının Mesleki Eğitim Yoluyla Geliştirilmesi Projesi) kapsamında hazırlanmıştır. İKMEP hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

 

Programdan mezun olabilmek için gerekli koşullar (ders kredi sayısı, staj, vb):

Turizm ve Otel İşletmeciliği programında okuyan öğrenciler, programdan mezun olabilmek için öngörülen müfredatta toplam 90 kredi saatlik 37 ders alacaktır. Bunlara ek olarak, önlisans programının 1. veya 2. yılında meslekleri ile ilgili 30 günlük Meslek Stajı’nı başarıyla tamamlamaları gerekmektedir. Programdan mezun olabilmek için staj yapmak zorunludur.Ders pratik uygulamaları ve staj konularında işbirliği yaptığımız firmaları görmek için İşbirliği Yapılan Firmalar linkine tıklayınız.

 

İzmir Üniversitesi Yatay Geçiş prosedürleri için tıklayınız.

İzmir Üniversitesi Dikey Geçiş prosedürleri için tıklayınız.

 

Anemon Otelleriyle işbirliği protokolü

Üniversite çatısı altında verilen kaliteli eğitim kadar eğitim işbirliğinin sunduğu staj olanaklarına da önem veren İzmir Üniversitesi, Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı için Anemon otelleri ile eğitim partnerleri protokolüne imza attı. İki yıl boyunca programa devam eden öğrenciler ve mezunları için staj ve iş kontenjanlarında öncelik sağlayan anlaşmada, İzmir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kayhan Erciyeş ve Anemon Fuar Oteli Müdürü İlker Özyılmaz'ın imzası bulunuyor.

 

Hem teorik hem pratik eğitim

Eğitim işbirliği protokolü kapsamında iki yıl boyunca İzmir Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı öğrencileri ve mezunlarına Anemon otellerinin Türkiye genelindeki tüm otellerinde staj ve iş kontenjanlarında öncelik tanınacak. Ayrıca her eğitim-öğretim döneminde Anemon otelleri Departman Sorumluları, İzmir Üniversitesi öğrencilerine 3 defa belirlenen konularda seminer verecek.

 

İzmir Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı'nın işbirliği içinde bulunduğu diğer firmalar arasında, Crowne Plaza, Ege Palas, Mövenpick, Radisson Blu Hotel, Sheraton, Swissotel Hotel&Resorts, Yelken Hotel&Spa, Çeşme Altın Yunus Resort&Thermal Hotel ve Kıbrıs'ta bulunan Merit Hotel&Casino dışında ayrıca ESBAŞ, BTA Catering, TAV Havalimanları ve Sunexpress bulunuyor.

 

Turizm ve Otel İşletmeciliği programımızın diğer etkinlerini görmek için tıklayınız.

 

  sol-dump
ogrenci-bilgi-sistemi-b
001-ECTS-CATALOGUE
izmir-universitesi-video2
v1-360-b
  DEKVA
izmir-universitesi-logo
Geri Dön

Doğanata Eğitim ve Kültür Vakfı - İZMİR ÜNİVERSİTESİ © 2007 - 2014